Neišsipildymas

Vengiu ir išsisukinėju rašyti apie šitą knygą. Pagavau save ir šiandien pusę dienos galvoju, kodėl taip darau, kodėl vengiu. Nelabai galiu sugalvoti. Gal dėl to, kad sunku būti objektyviai, nes jau sakiau, kad knygų mugės susitikime autorė man labai patiko, tai kaip čia parašyti, kad knyga nepatiko labai, t.y., patiko, bet nelabai, kas iš esmės irgi nebūtų tikslus apibūdinimas. Gal nejaukiai jaučiuosi, nes knyga įtraukyta į vieną iš kūribingiausių metų knygų, o man ji neįsitraukė galvoj į jokį “-iausią” sąrašą?

Na, pirmiausia aišku, atsikirskim visokiems reklaminiams triukams apie dideles revoliucijas ant marijos žemės, kurias sukels ši knyga. Neradau aš tų revoliucijų, kas čia dar šiais laikas gali taip nustebinti. Mano mamą dviejų moterų meilė gal ir nustebintų, bet ir tai jau kažkaip abejoju. Pasakysiu taip – knyga mane įtraukė ir gan greitai ją perskaičiau, netgi prisibraukiau visai daug ir mielai turėsiu knygą savo bibliotekoj, bet didelio ryšio su ja nepajaučiau. Gal dėl to, kad nors ir esu, kaip sako kritikė J.Čerškutė, viena koja aprašomoji karta, bet jau ir nesu, gal dėl to, kad iš esmės toks išsamus ir detalizuotas rašymo stilius nėra labai prie širdies (romane netgi sakyčiau jis toks net apsunkęs nuo žodžių, metaforų ir apskritai visas toks apaugęs žodžiais, jau nekalbant apie mane erzinančius aprašymus, kokią intelektualią/neintelektualią knygą/laikraštį/žurnalą skaito veikėjai).

Va, išvardinau, kas man kliuvo, o kas patiko nežinau, kaip parašyti, nes kažkas tikrai patiko, bet taip sunku įvardinti. Autorė puikiai perteikia savo kartos spalvą su visais atspalviais (labai taikliai), bet meilės linija, ta svarbioji tarp dviejų moterų manęs neįtikino, pasirodė kažkokia netikroviška, o gal iš viso man jinai tokia apskritai šalutinė pasijautė. Facebook’o kartos, tapatybės ieškojimas – taip, įtikino dar ir kaip, o mūzos ir kūrėjo meilė – ne, neįtikino. Bet gal dėl to, kad aš iš kito pasaulio, hmm… neišsipildžiusi buhalterė (autorė knygos anotacijoje rašo, kad knyga “patiks visiems, kas dirba ką nors “prie meno”, arba yra buhalteriai, svajojantys “būti prie meno” “- man šita mintis net prajuokino), pavydinti tiems, kurie suvokia tikrąją skaičių prasmę?

Summa summarum, knygą vis tiek rekomenduoju paskaityti ir aš pati tikrai skaitysiu kitą, jau rašomą, Gabijos Grušaitės knygą, o jei ir ta sukels tiek visokių galvosūkių, tada jau trečios nebeskaitysiu :P. Nepaisant visų mano pliurpesių, ji nors ir nėra kažkokia ten lietuviško pasaulio drebintoja ir revoliucionierė, ji tikrai yra naujas įžvalgus balsas, visai neblogai sugulantis baltose lankose ir tobulai užvadintas “Neišsipildymu”.

Ištrauka iš knygos čia.

Rimta ir ilga recenzija bernardinuose.

8 thoughts on “Neišsipildymas

  1. Laimėjau šią knygą!!! Kaip pasisekė, negaliu patikėti, lauksiu kol atkeliaus ir kibsiu 🙂

  2. Nu ir aš jau galiu pasisakyti – man patiko. Kalbos kas ir dėl ko aišku daug, bet labiausiai tai ir patiko, kad daug kas man liko neaišku – jau senokai skaičiau knygą, kad tiek klausimų turėčiau (ta prasme neiškumų, nes klausimų visada kyla, pabaigiau neseniai Ulickajos Šteiną ir kaip trenkta vaikštau jau gerą savaitę, tai čia kitas lygis – ne klausimų sau kyla iš Grušaitės knygos, bet klausimų autorei, tekstui, kaip rašytiniam, o ne minties prasme).
    Su daug kuo sutinku jau poste sakyta – dėl apsunkusios kalbos, taiklaus šios kartos vaizdavimo. Man pačiai nepriimtinas šių veikėjų nei požiūris, nei gyvenimas, nei vertybės – man jis atrodo laiko ir savęs švaistymas, tačiau iš esmės tai ieškojimas (kas jau savaime vertybė) ir ta Ugnė, kuri kliūna, kaip neįtikinanti, man pasirodė kaip Rugilės kita pusė, kurią ji įsivaizduoja (?), sapnuoja (?), norėtų būti (?) – mylėti save sunkiausia ir nuvilti save galima žiauriausiai – aš taip aiškinčiausi tą meilės liniją. Nežinau aišku – čia mano kaip skaitytojos tokia teisė interpretuoti 😀
    Suma sumarum labai lauksiu kitų autorės darbų, nes vistiek mane sužavėjo,kas labai aišku iš knygos – autorė turi ką pasakyti, mokosi kaip tą daryti, linkiu jai augti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s